Kurulduğumuz ilk günden bu yana kliniklerimiz, sahip olduğu mesleki tecrübe ışığında hastalarına profesyonel hizmet anlayışını sürdürmektedir.

Lazer Diş Hekimliği

Günümüzde lazer kullanımı, sağlığın geri kazandırılması kapsamında pek çok uygulamada karşımıza çıkar. Diş hekimliği alanındaki pek çok tedavi işlemi de lazer uygulamalarından yararlanılarak gerçekleştirilebilir ve bu sayede tedavi uygulamasında çeşitli avantajlar sağlanabilir. Bu kapsamda yapılan tedaviler, lazer diş hekimliği uygulamaları ve lazer destekli diş hekimliği uygulamaları olarak iki sınıfta incelenebilir.

Diş Beyazlatma Uygulamalarında Lazer Kullanımı Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma uygulamalarında lazerler, kullanılan beyazlatma jelinin daha hızlı bir şekilde aktive edilmesi ve bu sayede kısa bir sürede, etkin bir tedavinin sağlanabilmesi amacıyla kullanılır. Bu uygulamalar için dişleri çevreleyen dokular izole edilir. Beyazlatıcı jel, renk tonunda açılma sağlanması istenen dişlerin üzerine homojen bir şekilde dağıtılır ve ardından bu dişler üzerine lazer ışınları uygulanır.

Cerrahi İşlemleri Takip Eden Süreçte Lazer Uygulanması Ne İşe Yarar?

Cerrahi işlemden sonra lazer uygulamaları, iyileşme kalitesini artırmak, iyileşme süresini minimuma indirmek, ağrı ya da şişlik oluşmasını mümkün olduğunca azaltmak amacıyla tercih edilir. Bu avantajların sağlanabilmesi için tedaviyi takip eden süreçte işlemler bölgesine ortalama 3 seans düşük seviyede lazer uygulaması yapılır. Bu sayede dokunun kendini iyileştirme mekanizmasının uyarımı sağlanır.

1