Kurulduğumuz ilk günden bu yana kliniklerimiz, sahip olduğu mesleki tecrübe ışığında hastalarına profesyonel hizmet anlayışını sürdürmektedir.

Çene Eklem Hastalıkları ve Tedavisi

Çene eklemi hastalıkları, alt çenenin hareketini sağlamakla görevli eklem bölgesinde yer alan dokularda meydana gelen bozulmalara bağlı olarak gözlenen rahatsızlıklardır. Çene eklem hastalıkları tedavisi, problemin tespitinin ardından mümkün olduğunca kısa bir sürede gerçekleştirilmelidir. Birçok nedenden dolayı meydana gelebilen bu problemlerin etkisi, tedavi edilmedikleri sürece artarak devam edebilir. Bu nedenle çene eklemi hastalıklarının en erken dönemde tedavi edilmesi için kontrolünün sağlanarak deformasyonların en düşük düzeyde tutulabilmesi için önemlidir.

Çene Eklemi Hastalıklarına Bağlı Olarak Hangi Problemler Gelişebilir?

Eklem diskinin olması gereken konumunda sapma meydana gelmesine bağlı olarak yemek yeme eylemi sırasında hastanın çene ekleminin yer aldığı alandan klik sesinin gelmesi mümkündür.

Çene eklemi problemlerinin devam etmesi durumunda eklem çevresinde, yanaklarda ve ilerleyen dönemde şakaklarda, boyunda ve omuzlarda da ağrı oluşumuna neden olabilir. Çene eklemi hastalıkları uzun süre tedavi edilmeden beklendirse bölgedeki kasların kasılması ve dolaşımının azalmasına bağlı olarak ağız açıklığında kısıtlılığa neden olması da mümkündür.

1